İnternet Reklamı Nedir?

Murat Takmaz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.

Bu konuyu kısaca açıklığa kavuşturmak gerekirse sizin müşterilerin peşinde koştuğunuz değil de, internet üzerinden verilen reklam sayesinde müşterilerin sizi bulduğu en iyi reklam platformu internet reklamıdır.

İnternet Reklamı Nedir diye düşündüğümüzde; İnternet Reklamı, mükemmel bir ağ sistemi sayesinde sizin hizmetinizi, ürünlerinizi, zaten arayışta olan potansiyel müşteriye buluşturmaktır. Bu işi cazip kılan şekli ise hem de en uygun ücret karşılığında ve bütçenize göre, istediğiniz reklam modeline göre, isterseniz sınırsız sıklıkta reklam çalışması yaptırabilir ya da yapabilirsiniz. İnternet Reklamı kelimesinden şunu çıkarabiliriz, internet reklamları sayesinde bu büyük e-Pazar da kendinize yer bularak potansiyel müşterilerle buluşabilirsiniz. İnternette kesinlikle bölge sınırı yoktur, istemeniz durumunda dünyanın herhangi bir ülkesinde bile müşteri yakalayabilirsiniz.

İnternet Reklamı Sistemi geleneksel bildiğimiz yöntemlerden çok farklı şekilde işlemektedir. İnternet Reklam Örnekleri verecek olur isek bir gazetede görsel reklam yayınlayacak olsanız önce normal bir tasarım oluşturursunuz ya da dışarıdan profesyonel grafik desteği alarak, daha sonra reklam vereceğiniz gazetenin anlaşmalı olduğu bir ajansla iletişime geçerek reklam görselinizi gönderip fiyat teklifi alırsınız, buna bağlamda tirajı yüksek olan bir gazetede göz alıcı bir bölgede reklamınızın yayınlanması için belkide çok yüksek meblağlar ödemeniz gerekmektedir.

Gazetede Reklam yayınlandıktan sonra reklam verdiğiniz gazeteyi elinize alıp kontrol edersiniz, acaba bu reklam tam olarak size, müşteri portföyünüze, gazetenin okuyucu kitlesine, hitap ediyor mu? bunu düşünmeye başlarsınız. Gazeteye verdiğiniz reklam yayına alındı, yayına girdi ve işin neticesinde kafanızda şu soru işaretleri oluşmaya başlayacaktır, acaba verdiğim reklamı kimler gördü? kimler ilgilendi? hangi kitlenin dikkatini çekti? Çünkü basılı yayın reklam türünde kesinlikle kaç kişinin okuduğu, Kaç kişi sizin ürünlerinizle ilgilenecek, Gibi sorulara cevap kesinlikle bulamazsınız.

İnternet üzerinden vereceğiniz Reklam sayesinde hem daha fazla kişiye ulaşma şansınız olacak, hem kaç kullanıcının reklamınızı, ürünlerinizi, sayfanızı, ziyaret ettiğini görebileceksiniz. internet Reklamı Nedir sorusuna yeterince cevap veremediysek konu altına yorum yazarak sorularınızı bize lütfen iletiniz. Elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Merhaba acaba emlak, alim satim, kiralama, sektoru icin internet reklami nin faydasi oluyormu ? Tesekkurler

    1. Murat Takmaz dedi ki:

      Merhabalar elbetteki emlak sektörü için internet reklamı çok büyük faydası vardır. Günümüzde neredeyse tüm insanlar emlak arayışlarını internet üzerinden yapmaktadır. Size özel emlak reklamları hakkında bilgiler verebilirim. Bana murat@kibrisortam.com email adresimden dönüş yapınız lütfen.

BİR YORUM YAZ