21 Gün Kuralı İle Kötü Alışkanlıklara Son

21 Gün Kuralı İle Kötü Alışkanlıklara Son

Beynin alışkanlığa dönüşen kötü davranış şekillerini unutması için, 21 gün süreyle buna maruz kalmaması gerekmektedir. Mesela çok tatlı yiyorsanız ve artık yemek istemiyorsanız 21 gün kuralı uygulayabilirsiniz. Önceleri zorlansanız da sonra buna alışacaksınız. 21 günü atlattıktan sonra şeker isteğiniz bitecektir.

21 Gün Kuralı İle Kötü Alışkanlıklara Son

Yapmak istemediğiniz fakat yapma alışkanlığından vaz geçemediğiniz, ardından da pişmanlık yaşadığınız alışkanlıklar bir dögü içerisinde tekrarlanan davranış biçimleridir. Bunu ortadan kaldırarar, 21 gün boyunca farklı bir rutin oluşturmak, yapmak istemediğiniz kötü alışkanlıklardan sizi uzaklaştıracaktır.

Faydalı Alışkanlıklar Kazanmak İçin Mücadele Edin

Yeni yıla girerken yeni kararlar alıyorsunuz. Bunu bir hatırlayın. Bunları ne kadar uygulayabiliyorsunuz? Sabahları erken kalkmak, daha sağlıklı beslenmek, kitap okumak gibi yapmayı planlayıp da hiç yapamadığınız alışkanlıklardır bunlar. Fakat bunları hiçbir zaman rutine dönüştüremediniz. 21 gün kuralını denemenizde yarar var. İşe adım adım başlayarak sürdürebileceğiniz olanından başlayın. Her sabah erken kalkmak sizi zorluyor olabilir, bu nedenle ilk olarak her gün 10 sayfa kitap okumayı deneyin. 21 gün süreyle her gün 10 sayfa kitap okuduğunuz zaman bir süre sonra farkında olmadan ve hiç düşünmeden elinizde kitap okurken bulacaksınız kendinizi. Başarıyı yakaladığınız zaman da, başka kötü alışkanlıklarınızın da değişebileceğine motive olacaksınız.

Bilinçaltı Çok Önemli

Uygulamakta olduğunuz 21 gün kuralı bilinçaltınıza bu davranışların her gün tekrarlamakta olduğunuz yemek yemek, yürümek, su içmek gibi davranışlar olduğu mesajını verir. Bilinçaltına kaydedilen davranışlar da alışkanlık haline geleceği için siz çaba harcamadan ve kendinizi zorlamadan bunları yaptığınızı farkına varacaksınız. Kaliteli bir hayat, sağlıklı beden ve sosyal olabilmek çin 21 gün kuralını size kesinlikle tavsiye ediyoruz. Deneyerek bunun yararlarını görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Qmagic dedi ki:

    We are specialized in Qsystems and Patient Flow Management Systems. Company has references in all GCC, Qatar, UAE, Saudi Arabia.

  2. Ortamim.com dedi ki:

    Sohbet, chat ve muhabbet sitesi olarak paylaşımlarınızı yakından takip ediyoruz. iyi çalışmalar dileriz Ortamim.com ailesi olarak.

  3. Simay Davetiye dedi ki:

    Çok faydalı bir yazı yazmışsınız severek okudum devamını heyecanla beklerim. 2019 düğün davetiye modelleri tasarımı yapan firma olarak iyi günler dilerim…

BİR YORUM YAZ