CİNSEL HAYATINIZI RENKLENDİRMEK SİZİN ELİNİZDE

CİNSEL HAYATINIZI RENKLENDİRMEK SİZİN ELİNİZDE

CİNSEL HAYATINIZI RENKLENDİRMEK VE MONOTONLUKTAN ÇIKARTMAK SİZİN ELİNİZDE

Cinsel hayatınızdaki monotonluktan kurtulun. Aklınızdaki soru işaretlerini giderin. Hayatınıza renk katın.

Cinsellik yaşadığınız hayatın  vazgeçilmezi ve bir parçasıdır. Cinsel tatmin yaşama bakış açısını fazlasıyla etkileyecek kadar önemli bir unsurdur. Kadınlar ve erkekler üzerinde yapılan tüm araştıralar ve anketler cinsellik söz konusu olduğunda hayatı algılama yönündeki önemli sorulara kadınların %62’si, erkeklerin de %80’i cinsel açıdan tatmin olma hissinin hayata bakış açısından ve hayatı algılama açısından önemli olduğunu söylüyor.  Kendinize şu soruyu sorun. Cinsel hayatım nasıl? Ve nasıl olmasını isterdim? Bu şekilde ilk adımı atarak cinsel hayatınızdaki problemleri belirleyin ve uygulamaya başlayın. Kısacası seksi önemseyin.

Bir gününüz nasıl geçiyor bunu gözlemleyin. Evli olup çalışan kadınların aşağı yukarı günlük hayat akışları belli. Sabah uyan, hızlıca hazırlan, kahvaltıyı hazırla, makyajı yap, trafikle boğuş, işe git, birkaç kahve molası, apar topar öğle yemeği atıştırması, çalış, eve dönme yolunda trafik çilesi, eve gitme  ve akşam yemeği hazırlığı, çocuklar ve ödevleri, belki biraz çok sevdiği diziyi izleyebilme şansı, ve yorgun bedenin yatakla buluşması. Bu kadar yorgunluğun üzerine sevişmek çok da hoş gelmedi kulağa öyle değil mi?

Hikayeyi biraz farklılaştıralım mı ?… Güne başlarken sabah seksi harika bir yol! Neden mi? Salgılanan mutluluk hormonu tüm gününüze yansıyacaktır. Hatta günün stressiz geçmesini bile sağlayacaktır. Ya da partnerinizle birlikte alacağınız duş, gün içinde flörtöz mesajlar veya çocuklar eve henüz gelmemişse yapacağınız bir kaçamak size ve  monotonlaşan seks hayatınıza çok iyi gelecektir.

Hanımlar; Erkekler yatakta kendilerine güvenen kadınları daha çekici bulur. Kilo aldım, bacaklarımda tüyler çıktı, acaba ter mi kokuyorum?, göbeğim çok mu kötü duruyor?, bu halimden hoşlanmıyor mu? Düşünceleri ile kafanızı meşgul ederseniz, duygular üzerine yoğunlaşamazsınız. Kendinizi ve vücudunuzu sevin. Görünüşünüze fazla takılmayın.

Partnerinizle cinselliği ne kadar konuşuyorsunuz? Çoğu çiftler yatak odasındaki sorunları konuşmaktan çekiniyor. Konuşmadıkça da kırılmalar ve çatışmalar başlıyor. Birbirinizi daha iyi tanımanın yolu sevdikleriniz, sevmedikleriniz, sevişirken yaşadığınız duygular, fantezileriniz çok önemli. Bu birbirinizi tanımak için en ideal yol. Asla utanmayın ve aklınızdan geçenleri onunla paylaşın. Seksten bahsetmekten kaçmayın.

Araştırmalar göstermiştir ki fiziksel ön sevişme en önemli veya ikinci önemli unsurdur. Anketlerin %68’ı bunu doğruluyor. Temas, elle uyarma, dokunma özellikle kadınlar için orgazm kadar önemli bir unsur. Gerek psikolojik gerekse sonraki doyum açısından bu hazlar son derece önemli. Bu yüzden ön sevişmeyi uzatın.

Cinselliğe davet son derece önemli. Hanımlar dekolteyi ve seksi  iç çamaşırlarını yaşamınıza muhakkak katın. Seksi bir parfüm de bu davette iyi bir seçimdir. Beyler partnerinize muzip bir sürpriz yapın ya da küçük bir hafta sonu kaçamağı planlayın. Bütün bunlar seks  hayatınıza renk katacaktır. Yoğun iş temposu ve stresli yaşam koşulları seks  hayatınızı olumsuz etkiliyorsa ten temasının gücünü de önemseyin ve birbirinize rahatlatıcı masajlar yapın. Etkisini göreceksiniz.

Kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmanın sonucunda %32 oranında kadın “Ben bir şey hissetmesem de olur, yeter ki  kocam rahatlasın kendini iyi hissetsin”. düşüncesinde.  Oysa bunu düşünmek ve buna odaklanmak yerine her iki tarafın da mutlu olması için isteklerinizi dile getirmek ve karşılıklı zevki yaşamak çok daha iyi değil mi?. Yatakta hayal edip istediğiniz şeyleri ona söyleyin ve yönlendirin. Yatakta isteyebileceğiniz şeyleri sizden daha iyi kimse bilemez. İsteyin ve partnerinizi bu konuda yönlendirin.

Vücudunuzu güzel tutmak, formunuzu korumak ve karın yağlarını eritmek için ne çok egzersizler yapıyorsunuz öyle değil mi? Yatakta performansınızı artırmak için de egzersizler yapabilirsiniz. Kegal ve Tantra egzersizleri bu konu için denemenizi tavsiye ederiz.

Cinsel sağlığınız çok önemli. Kadınlarda cinsel isteksizlik, orgazm olamama, vajinismus, erkeklerde ise sertleşme sorunu, erken boşalma, ağrılı boşalma gibi sıklıkla görülen sorunlar vardır. Böyle problemlerle karşı karşıya iseniz bir uzmandan yardım almaktan kaçınmayınız.

Dünyada yapılan araştırmalar, 40-70 yaş arası erkeklerde küresel anlamda her üç erkekten ikisinde cinsel sorunlar olduğunu belgeliyor. Ayrıca bir diğer sorun ise kafadaki yanlış bilgilerdir. Konuşulması sıkıntı veren bazı cinsel sorunlar,  bilimsel olmayan veriler ve kulaktan dolma sözlerle yanlış yönlendirilmeye sebep veriyor.  Sorununuzu bu konunun uzmanıyla utanmadan konuşmak en doğru seçimdir.

Ağır yaşam koşulları, geçimsizlik, depresyon, cinsel travmalar, hastalıklar, ağır ilaç kullanımı, vajinal enfeksiyon, hormonal bozukluklar gibi birçok faktör cinsel isteksizliğe sebep olabiliyor. Fakat şunu bilin ki tüm bunların bir çözümü vardır. Tek yapmanız gereken sorununuza odaklı doğru hareket edip bu konuyla ilgili bir uzmana başvurmak. Bunu yaparak hem cinsel hayatınızı hem de yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ