YAY Burcuna Göre Meslek Seçimi

YAY Burcuna Göre Meslek Seçimi

İş hayatı, yaşamımızın büyük bir kısmını oluşturmakta ve bütün yaşamımızı etkilemektedir.

İş dünyamız hayatımızın maddi ve manevi yönünde en belirleyici unsurdur. İşyerimizde ne kadar mutlu ve ne kadar mutsuzsak bu olumlu veya olumsuz şekilde sevdiklerimizi de etkilemektedir. Burçların çalışma hayatına olan etkisi günümüzde göz ardı edilemiyecek bir gerçektir. Bazı meslek dallarının bize zor gelmesi veya bazılarının da kolay gelmesi bu etkileşimdendir.
İşte YAY BURCUNA göre meslek seçimimizde etkileyici faktörler:

YAY Burcuna Göre Meslek Seçimi

Kendine uygun ve sevdiği alanı bulmuşsa, kısacası yaydan çıkan ok hedefe tam vurduysa o alanda tam başarı gösterip uzmanlaşırlar. Aksi halde daldan dala konar ve mutlu bir yaşam çalışma hayatı olmaz. Enerjisini kullanabileceği, yenilik getiren, bedensel ve fikirsel hareketliliği olan, özgürlüğü kısıtlanmayan, seyahate uygun meslekler Yay’lara uygun olan mesleklerdir.

Sporun belirli dalları, voleybol, futbol, hayvanlarla yapılan sporlarda özellikle at biniciliğine meyillidirler. Ayrıca izcilik ve spor koçluğuna uygundurlar. Eğitim alanında; Öğretim görevlisi, öğrencilerinin hayranlık duyduğu öğretmen, profesör, din, felsefe bilimi ve araştırmacı olabilirler. Her zaman öğrenen ve öğreten kişi olmayı severler. Hosteslik de onların şanına uygundur. Kalem kullanma ve konuşma yeteneği sayesinde basın yayın, ticaret, sosyal yöneticilik, siyaset, oyun, mizah, fıkra yazarlığı için uygun kişilerdir. Seyyah, din görevlisi, papaz gibi kişiler Yay’larda sık görülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ