Kış Mevsiminin Vazgeçilmezi Atkılar

Kış Mevsiminin Vazgeçilmezi Atkılar

Kış aylarının vazgeçilmezidir atkılar.  Çeşitli renklerden oluşan rengarenk modeller hem şıklığınızı tamamlar hem de sizi soğuktan korur. Çok fazla çeşitte atkı modelleri piyasada mevcuttur. Fakat her kişinin kendine göre bazı kriterleri olabilir. Renk, desen, örgü modeli ve atkının yünü çok önemli bir ayrıntıdır.

Kış Mevsiminin Vazgeçilmezi Atkılar

Bazen ne kadar gezip dolaşsanız da bu ayrıntıları içinde barındıran bir atkı modelini bulamazsanız. Bu nedenle beğendiğiniz tarzdaki yünü, beğendiğiniz renkte alıp, dilediğiniz modelde ve tarzda atkınızı kendiniz örebilirsiniz.

Atkı Model Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Atkı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan biri boyunuzun uzunluğu. Eğer boyunuz kısa ise uzun atkı sizin için uygun değildir çünkü uzun bir atkı kısa boylu bir bayanı daha da kısa gösterecektir. Atkı modelleri seçiminde renk seçimi ve ten renginize ve giydiğiniz kıyafete uyumu da çok önemlidir.

Eğer desenli bir mont, pardösü, veya kaban giyecekseniz mutlaka şıklığınızı tamamlayacak olan atkının düz renk olması gerekmektedir. Fakat düz renk bir mont, kaban veya pardösü giyiyorsanız istediğiniz desende ve renkte bir atkı kullanabilirsiniz. Boynunuz kısa ise tercihiniz en kısa atkı modeli olmalıdır. Kısa boyunlu kadınlar için tavsiyemiz en dar ve kısa olan atkıyı tercih etmeleridir. Bu seçimle boynunuz daha uzun görünecek ve şık bir görünüm kazanacaksınız.

Kış mevsiminde soğuk havadan korunmak için geniş yapılmış ve daha kalın örülmüş atkılar tercih edilirken, yaz mevsimi ve bahar aylarında tığ işi denen daha ince ve daha aksesuara yönelik atkı modelleri tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ