Görüntünüzü Giyim Hatası İle Bozmayın

Görüntünüzü Giyim Hatası İle Bozmayın

Güzel giyinmek ve etkileyici bir görüntü vermeyi kim istemez. Bazen moda uğruna yapılacak küçük bir hata bile hoş görüntünüzü anında bozabilir. Görüntünüzü giyim hatası ile bozmayın ve detayları mutlaka önemseyin.

Görüntünüzü Giyim Hatası İle Bozmayın

Günümüz moda dünyasında her dönem farklı modeller ve kombinlerle karşı karşıya geliriz. İş hayatı ve güncel hayat olsun imkanlar dahilinde herkes günümüz modasını ve giyim tarzlarını takip ederek kendinde de uygulamak ister. Fakat bazen öyle giyim hataları yapılır ki siz istediğiniz kadar güzel göründüğünüzü düşünün bu hatalar sizin harcadığınız paraları da boşa çıkartabiliyor.

Giyim Hatalarından Nasıl Kurtulurum?

Bu yazımızda sizlere güzel görünmenizi engelleyen giyim hatalarından bahsedeceğiz. Bu hataları detaylı bir şekilde değerlendirelim. Giyimde en önemli kural doğru olan parçayı giymektir. Bazı yanlış alışkanlıklar nedeniyle vücut tipinizi iyi bilmeden bir başkasında güzel duran kıyafetin sizde de aynı güzellikte duracağını sanabilirsiniz. Her insanın vücut tipi farklıdır. Bu nedenle bu temel kuralı aklınızdan asla çıkartmayın. Kombin yapmak da önemli bir ayrıntıdır. Kıyafet kombini için bazen saatler harcarsınız. Bu konuda zorlanıyorsanız stil önerilerini araştırarak kombin yapmanın kolaylıklarını öğrenebilirsiniz.

Görünümü Etkileyen Giyim Hataları

Renk uyumu kıyafet açısından oldukça önemlidir. Kıyafette renkler ve uyum birbirine eşit olmalı ve göze hoş görünmelidir. Takı olarak kullanılan aksesuarlar da renk uyumu açısından dikkat edilmesi gereken ayrıntılardandır.

Vücut tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Boyunuz, kilonuz, bacak boyu gibi detaylar seçeceğiniz kıyafet için önemlidir. Başkasında güzel duran bir kıyafet sizin vücut tipinize uygun olmayabilir. Bu nedenle kıyafet seçerken vücut yapınıza göre seçim yapınız.

İç giyim konusunda da maalesef birçok hatalar yapılmaktadır. Giydiğiniz ince bir kıyafetin altından görünen, tamamen belli olan iç giyim güzel görünmekten uzak ve itici görünüm verir. Şıklığınıza gölge düşürmek istemezseniz bu tarz ayrıntılara özen göstermelisiniz.

Çanta ve kıyafet uyumu oldukça önemlidir. Her ikisinin de ön planda olacağı kombinlerden uzak durunuz. Çantanız ilgi çekici ise kıyafet tercihiniz basit ve sade olmalıdır.

Aksesuar kullanımında doğru kombinle doğru aksesuar kullanmanız önemlidir. Bu ayrıntı kıyafetinizi tamamlayıcı özellik gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. izmir masöz dedi ki:

    Gerçektende çok faydalı bir yazı olmuş, severek takip ediyorum sizi. iyi çalışmalar dilerim

BİR YORUM YAZ