Bariyerleri Aşan Bisiklet Turları Lefkoşa Surlariçi’nde Başladı

Bariyerleri Aşan BisikletçilerSivil toplum örgütü ve “BiCy-bisiklet taksi” ortaklığında bugün (15 Ekim 2016 Cumartesi) üç saat süren Lefkoşa kuzey ve güney Surlariçi’ni kapsayan bisiklet turu düzenledi. Tur rehberleri Kostas ve Hakan Surlariçi‘nin hiç bilinmeyen yönlerini, gerek tarihi gerekse son 40 yılı kapsayan iki toplumun bölünmüşlük hikayelerini olabildiğince objektif bir şekilde anlatarak katılımcılarla ilginç bilgiler paylaştılar. Turun bir diğer özelliği ise, normal bisiklet kiralamanın yanında, bisiklet sürmeye elverişli olmayan bireylerin organizatörlerden kiralayabilecekleri, üç tekerlekli bisikletler, üç kişilik BiCy bisiklet taksi, tekerlekli sandalye taşıyan ya da tekerlekli sandalyeyi bisiklete dönüştüren değişik bisikletlerle katılabiliyor olmaları.
Her ay iki kez yapılması planlanan turun önümüzdeki Cumartesi( 22 Ekim saat 15:00) Ledra Palace‘tan başlayacak şekilde tekrar yapılacağı duyuruldu. Katılmak isteyenler posterdeki telefon numaralarından organizatörlere ulaşabilirler. Tur kuzey ve güney Lefkoşayı kapsadığından katılımcıların kimlik kartı yada pasaport getirmeleri gerekmektedir. İsteğe göre katılımcılar turun sadece kuzey yada sadece güney kısmına da katılabilirler.

Join our guided bike ride and explore Old Nicosia through multiple points of historical interest including mosques, churches, markets, khans and gates, starting from the Home for Cooperation, right in the Buffer Zone.

Participants are free to use their own bikes, or rent one of our bikes. Ride last for three hours and is suitable for everybody.

Special bikes available. Check the bike’s list.
ID card or passport is necessary for all participants
Register and book your bike at cabscyprus@gmail.com
More info +35799585497, +905428852084

Next bike tour on 22nd of October 2016, 15.00

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Gerçekten çok örnek ve güzel çalışmalar, etkinlikler yapıyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar temenni ederim.

  2. Hülya Batunlu dedi ki:

    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederiz BiCy Bisiklet Taksi. Sizin de yaptığınız toplumsal yararlı projeleri takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyoruz. Bizler de size başarılar dileriz.

  3. tebessüm mert dedi ki:

    gerçekten harika bir organizasyon du emeği geçen herkese teşekkür ederim tekrar yapılmasını sabırsızlıkla bekliyorum

BİR YORUM YAZ