12 Yaşındaki Rus Piyanist 13 Ülkede Konser Verdi

12 Yaşındaki Rus Piyanist 13 Ülkede Konser Verdi

Uzun zaman önce Türkiye’de sanatseverlerle buluşan 12 yaşındaki Rus piyanist Dmitry Ishkhanov, Dmitry Kabalevsky’nin piyano konçertosunu seslendirdi.

Ishkhanov, 15 Şubat 2005 de Rusya’da Moskova kentinde dünyaya geldi, klasik müzik dinlemekten ve beste yapmaktan hoşlanıyor. Müziğe ve piyanoya ilgisi, müzik eğitimine sahip olan bakıcısı sayesinde 3 yaşında başladı. Ishkhanov, “İlk zamanlar eğlence amaçlı bakıcısıyla piyano çalışmaya başladı, profesyonel kariyer düşünmeden. 4 yaşında iken ailesi ile Malta’ya taşındı. Malta’da profesyonel anlamda piyano eğitimine başladı ve 8 yaşına geldiği zaman Malta’da bulunan İngiliz Kraliyet Müzik Okullarının) uygulamalı piyano dalında beşinci seviyeyi tamamladı.


12 Yaşındaki Rus Piyanist 13 Ülkede Konser Verdi

Küçük yaşına rağmen Rusça, Almanca, İspanyolca İngilizce dillerini bilen başarılı piyanist Ishkhanov, Köln Müzik ve Dans Yüksek okulunda öğrenimine devam ediyor. Ayrıca, Rusya, Almanya, ABD, İtalya, İspanya ve İsviçre’nin ünlü müzisyenlerinden de dersler aldı.
2011 senesinde 6 yaşında iken İtalya’da düzenlenen Uluslararası Genç Müzik Yetenekleri Yarışmasında 2’inci, 2012’de Malta’da düzenlenen Uluslararası Keman ve Arkadaşlar Müzik Yarışmasında özel ödüle layık görüldü. 2012’de 7 yaşındayken Almanya’da gerçekleşen Uluslararası Golden Key Piyano Yarışmasında birincilik kazandı. 2014 dee Almanya’da gerçekleşen Genç Müzisyen Yarışmasında ise birinci oldu. 12 yaşındaki Rus piyanist 13 ülkede konser verdi ve 2014 de Fransa’da düzenlenen ’25. Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması FLAME de birincilik elde etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ