Kıbrıs’ta Su Altı Dalışı

Kıbrıs’ta Su Altı Dalışı

Kıbrıs Akdeniz bölgesinde en uzun dalış sezonunun yaşanabileceği bir tatil beldesidir. Kıbrıs’ın eşsiz ve fantastik güzelliklerle dolu su altı dünyası yerel halkın yaz aylarında çok tercih ettiği bir aktivite olduğu gibi adaya gelen turistlerin de oldukça ilgisini çekmektedir. Kıbrıs’ta su altı dalışı oldukça güvenli ve profesyonel kişilerin gözetim ve eğitimde gerçekleştirilmektedir. Gezi planlarınız içerisine heyecan dolu anlar için Kıbrıs’ta su altı dalışını da katmanızı öneririz.

Kıbrıs’ta Su Altı Dalışı

Akdeniz’in ılık ve mavi derinliklerinde birçok balık çeşidi, deniz kaplumbağaları, murana, ahtapot, birçok renkte sünger ve mercanlar görebileceğiniz gibi antik çağlara ait hazineleri de keşfetme şansına sahip olacaksınız. Girne bölgesinin doğu ve batısında dalış noktaları bulunmaktadır. Ayrıca sahiller boyunca da dalış safarileri düzenlenmekte olup bunlara katılabilirsiniz. Kıbrıs’ta su altı dalışı güvenilir ve profesyonel dalgıçlar tarafından düzenlenmekte olup dalışa yeni katılanlar için de güvenilir ortamlar sağlanmaktadır.

Girne Kalesinde Sergilenen Girne Batığı, su yüzeyine çıkarılmış olan dünyanın en eski batığı olarak bilinir. Bu batık Büyük İskender döneminden olup 2300 yıllık bir tarihi vardır. Girne Kalesinde sergilenen bu batık yeniden kurulup yükü konumunda olan değirmen taşları, anforalar ile personele ait eşyalar batıkla birlikte sergilenmektedir. Bu meşhur Girne Batığı’nın çıkarıldığı bölgeye de dalış yaparak unutulmaz bir heyecan yaşayabilirsiniz.

KKTC sahillerinde yalnız dalmak yasalar tarafından engellenmiştir. Bu nedenle kıbrıs’ta su altı dalışı yapmak istiyorsanız profesyonel dalgıçlar eşliğinde yapmanız gerekmektedir. Bir konuda daha uyarmalıyız ki; Kıbrıs sahillerinde denizaltı dalışlarında tarihi eser çıkarmak ve onlara dokunmak da yasaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ